O autorze
Blog o boreliozie to miejsce, w którym będą prezentowane podstawowe informacje o poważnej i niedocenianej chorobie, jaką jest borelioza. Najważniejsze poruszane zagadnienia to: objawy, diagnostyka, terapie oraz profilaktyka dotycząca boreliozy i innych infekcji (koinfekcji) do boreliozy. Wiedzieć więcej - z różnych punktów widzenia - o chorobie : wieloobjawowej, wielonarządowej, wieloukładowej - jednym słowem o chorobie o wielu twarzach to większa szansa na powrót do zdrowia. Blog ma charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty i konsultacji lekarskiej.

Borelioza (Lyme Disease) - terapie alternatywne (system BRT) cz. 4

W poprzednim wpisach zostały omówione tematy terapii medycznych na boreliozę i jej koinfekcje - system IDSA oraz ILADS. W dzisiejszym wpisie na naszym blogu opiszemy podstawowe i najważniejsze informacje o terapii alternatywnej (naturalnej) związanej z zastosowaniem technologii biorezonansowej – system BRT. Biorezonans (BRT) ma już kilkadziesiąt lat swojej historii, która jest związana między innymi z takimi nazwiskami, jak dr Voll, dr Morell, dr Clark, dr Rife, prof. Gotowski. Jego stosowaniem w Polsce, Europie i na świecie zajmuje się wielu lekarzy oraz wielu specjalistów terapii alternatywnych (naturalnych). W przypadku systemu IDSA i ILADS były i nadal są kontrowersje, nie inaczej jest z opiniami na temat biorezonansu (BRT), który budzi jeszcze większe emocje. Jaka jest istota technologii biorezonansowej? Skąd tyle głosów krytycznych (ale w większości przypadków jest to niestety krytyka niekonstruktywna)? Będziemy o tym dziś między innymi pisać na naszym blogu, nie wchodząc szczegółowo w kwestie techniczne.


Borelioza a terapia alternatywna (system BRT)
Tak jak wcześniej pisaliśmy na blogu, system BRT, zakłada stosowanie określonych częstotliwości rezonansowych, które odpowiadają między innymi poszczególnym rodzajom patogenów: wirusów, grzybów, bakterii np. boreliozy, bartonelii. Jest kilka odmian biorezonansu: pasywny, aktywny, indukcyjny. Wszystkie rodzaje opierają się na wykorzystaniu drgań rezonansowych.
Jeśli człowiek choruje na boreliozę lub w większości przypadków nie wie na co od lat faktycznie choruje to szuka pomocy w wiele miejscach. Główną przyczyną takich poszukiwań jest nieskuteczność zastosowanie dotychczasowych terapii medycznych, o których pisaliśmy wcześniej na naszym blogu (IDSA, ILADS) lub stosowanie nieskutecznych terapii na choroby, które są źle rozpoznane np. leczenie reumatyzmu a nie boreliozy. Jest to również związane z stosunkową małą skutecznością diagnostyki boreliozy.

Wtedy ludzie szukają w internecie, czy są metody, które mogą im pomóc w chorobach, na które chorują. Wpisując hasło borelioza, pojawia się między innymi technologia biorezonansowa. Jest coraz więcej prywatnych gabinetów, które proponują takie usługi. Pojawia się wiele opinii negatywnych o biorezonansie. Autorami są osoby, które z takiej terapii skorzystały. Niestety jest także spora grupa osób, która krytykuje, ale nigdy nie korzystała z takiej terapii.
Jak w każdej dziedzinie – jest po prostu różnie. Można trafić na profesjonalne podejście, jak i bardzo niski poziom profesjonalizmu. Jak zawsze, pisząc naszego bloga o boreliozie, opieramy się na doświadczeniu naszego Centrum – i także w tym przypadku podzielimy się nim z Państwem.

Borelioza - Odwiedziłam/em wiele gabinetów i specjalistów w zakresie medycyny akademickiej
Większość klientów naszego Centrum posiada bogate doświadczenie w poszukiwaniu zdrowia zarówno w zakresie boreliozy oraz chorób, których etiologia nie jest znana. Odwiedzają systematycznie, czasem przez okres kilkunastu lat wiele gabinetów i specjalistów w zakresie medycyny akademickiej. Niestety ich poszukiwania nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Ale szukają dalej, ponieważ pragną wrócić do zdrowia.

Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia i jest to bardzo mądre powiedzenie, które jest doświadczeniem wielu naszych klientów.

Jeśli skorzystają z systemu diagnostyczno-terapeutycznego (BoreliozaPlus) naszego Centrum powoli zaczyna wracać nadzieja, że jest realna szansa na powrót do zdrowia. Ważnym elementem naszego systemu jest terapia biorezonansowa (BRT), która jest indywidualnie dopasowana do sytuacji zdrowotnej naszego klienta. Kiedy podczas stosowania terapii (BRT) klient obserwuje systematyczną poprawę swojego zdrowia zaczyna coraz bardziej wierzyć, że będzie zdrowy i zapomni o wszystkich dotychczasowych objawach boreliozy. Skuteczność naszych terapii (BRT) polega między innymi na tym, że działają na wszystkie formy boreliozy czyli formę klasyczną oraz formy przetrwalnikowe: forma L, forma cysty, forma biofilmu.
Najważniejsze jest, że dzięki naszym terapiom powraca zdrowie. Lekarze, z którymi współpracujemy potwierdzają, że u danej osoby ustąpiły wszystkie objawy boreliozy.


Borelioza - Odwiedziłam/em wiele gabinetów i specjalistów w zakresie medycyny alternatywnej (naturalnej)
Część naszych klientów nie mogąc wrócić do zdrowia w ramach systemu medycyny akademickiej, zanim trafi do naszego Centrum odwiedza wcześniej także wiele gabinetów medycyny alternatywnej. Niestety nadal chorują. Będąc w naszym Centrum, dzielą się swoimi doświadczeniami między innymi w zakresie stosowania terapii biorezonansowych (BRT). Z tego obrazu wyłania się obraz mniej optymistyczny, że wystarczy kilka zabiegów i borelioza zostanie pokonana – tak jednak się nie dzieje. Jest kilka istotnych przyczyn tego stanu, które nie wynikają z małej skuteczności terapii biorezonansowej (BRT), lecz niewłaściwego stosowania takich terapii. Sama monoterapia BRT nie jest dobrym rozwiązaniem. Powinna być łączona z właściwą suplementacją i właściwą dietą – będziemy o tych zagadnieniach również pisać na naszym blogu.


Koinfekcje a terapia alternatywna (system BRT)
W przypadku występowania koinfekcji do boreliozy system BRT jest również stosowany z powodzeniem. Niestety podobnie jak w przypadku terapii medycznych (IDSA, ILADS) jest duży problem z właściwym rozpoznaniem koinfekcji do boreliozy. Rodzi to konsekwencje w zakresie stosowania terapii BRT na koinfekcje. Należy w tym miejscu podkreślić, że jeśli występuje równocześnie kilka infekcji to terapia BRT jest zarówno trudniejsza i dłuższa. Jest to proces naturalny ale co najważniejsze także skuteczny.
Koinfekcje - Odwiedziłam/em wiele gabinetów i specjalistów w zakresie medycyny akademickiej
Jeżeli klient trafia do naszego Centrum z właściwie rozpoznaną boreliozą to w z właściwym rozpoznaniem koinfekcji jest znaczący problem. Dopiero rozpoznanie właściwe równocześnie boreliozy i jej koinfekcji daje dużą szansę na ich pokonanie, dzięki zastosowaniu naszych terapii biorezonansowych (BRT) jako ważnego elementu naszego systemu BoreliozaPlus.

Koinfekcje - Odwiedziłam/em wiele gabinetów i specjalistów w zakresie medycyny alternatywnej (naturalnej)
Podobnie jak w przypadku problemów z właściwym rozpoznaniem koinfekcji w systemie medycyny akademickiej istnieje także problem z właściwym rozpoznaniem koinfekcji w systemie medycyny alternatywnej. Wpływa to znacząco na skuteczność stosowania takich terapii.


Borelioza i koinfekcje – czy wybrać system BRT?
Za każdym razem przy omawianiu terapii na boreliozę i jej koinfekcje pojawiają się takie same pytania – czy warto wybrać określone rodzaje terapii. Nie inaczej jest w przypadku omawianych terapii biorezonansowych (BRT).

Wcześniej, kiedy na naszym blogu była mowa o leczeniu w systemie IDSA i ILADS wskazywałem, opierając na doświadczeniu naszego Centrum, że skuteczność tych systemów jest mała.
W przypadku systemu BRT skuteczność jego zastosowania w naszym Centrum jest bardzo duża. W zależności o złożoności przypadku powrót do zdrowia trwa z reguły od 3 do 6 miesięcy. Nie jest to zasługa tylko systemu BRT ale także wielu innych terapii, które są równolegle stosowane z systemem BRT.

Zapraszamy na naszego bloga w najbliższym czasie, będziemy pisać o terapiach na boreliozę i jej koinfekcje w systemie PNS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...